اخبار

کتاب «رؤیای سفر، بارسلونا» منتشر شد

«رؤیای سفر، بارسلونا»، پنجمین جلد از مجموعه‌ٔ کتابهای راهنمای سفر به شهرها و کشورها با حمایتهای فنی، مالی و معنوی شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی سالوت (ایوار) در ۲۳۹ صفحه، با قطع پالتوئی و جلد شومیز توسط انتشارات نوسده منتشر شد.
شرکت ایوار ضمن توسعهٔ مقاصد و مسیرهای سفر، در اندیشهٔ بهبود کیفیت و ارتقای رضایت گردشگران بوده و با حمایت از این مجموعه، در صدد است تا سهم خود را برای درک درست و دقیق مسافران ایرانی از مقاصد خارجی و خلق خاطرات دلنشین برای آنها ادا کند.
این‏بار نیز تلاش شده تا با همکاری گروه نویسندگان و هنرمندان نسبت به تهیهٔ محتوای شایسته و به‌روز برای مسافرین ایرانیِ شهر بارسلونا اقدام شود. امید می‌رود این راهنمای شخصی‌سازی شده، در آموختنِ بهتر از این سفر مؤثر باشد.

خوانندهٔ مشتاق بارسلونا با مطالعۀ ۱۳ فصل مندرج در این کتاب با شگفتی‌های این بخش از کشور اسپانیا آشنا خواهد شد.
جغرافیای بارسلونا و شرح اهم رویدادهای تاریخی آن پس از ذکر شمه‌ای از جذابیتهای پرشمار، در دو بخش آغازین مورد توجه قرار گرفته‌اند.
سپس روابط فرهنگی، ادبی و سیاسی ایران و اسپانیا مطرح شده و در این میان سفرنامه‌ها و اسناد سیاحان قرون چهارم تا هجدهم میلادی نیز واکاوی شده‌اند.
در ادامه، ده محلهٔ بارسلونا به همراه سه نقشه-راه پیشنهادی پیاده‌روی در فصل پنجم معرفی و رازهای کلیساها، ساختمان‌های جذاب، کاخ‌ها و عمارت‌های زیبا، محوطه، قلعه‌ و بناهای شگفت‌انگیز نظیر باشگاه بارسلونا در ششمین فصل آورده می‌شوند.
هفتمین فصل به موزه‌ها و فصل هشتم به پارک‌های بارسلونا اختصاص دارد.
مواد تشکیل‌دهندهٔ انواع خوراک و نوشاک خاص این منطقه در فصل نهم ارائه شده، هم‌چنین برخی رستورانها و کافه‌های پیشنهادی به خوانندهٔ گردشگر معرفی شده‌اند.
در فصل دهم می‌توانید با زمان و شیوهٔ برگزاری مهمترین عناوین از تقویم رویدادها در این شهر آشنا شوید.
برای اطلاع از گزیدهٔ مراکز خرید، فصل یازده را از دست نداده و در فصل دوازدهم، ادبیات و سینما را در بارسلونا مرور کنید.
از سه گشت یک‌روزه‌ای که در واپسین بخش کتاب از مبدأ بارسلونا و به پیشنهاد راهنما برای شما تدارک دیده شده، غافل نشوید.

بارسلونا منتظر شماست؛ بهترین زمان سفر و اطلاعات حمل و نقل، شرایط معافیت از مالیات خرید، تلفن‌های ضروری، ملاحظات امنیتی، خدمات پلیس و .. در ضمیمهٔ کتاب ارائه شده‌اند.

با معرفی اپلیکیشن‌های کاربردی سفر، بدون تردید دسترسی گردشگر به مقاصد پیش‌گفته، تسهیل شده‌است.

با اسکن QR Codeهای پیش‌بینی شده در انتهای کتاب، مسیریابی برای محلات، بناها، موزه‌ها، پارک‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید از طریق Google Map میسر شده‌است.

این جلد از مجموعهٔ کتابهای راهنمای سفر به شهرها و کشورها نیز حاوی کوتاه‌نوشت‌های تکمیلی در قالب «راز»، «پیشنهاد راهنما»، «مشاهیر»، «جالب است بدانید که» و «سفرنامه» است.

علاقه‌مندان از سراسر ایران برای تهیه‌ٔ این کتاب به قیمت ۳۵۰ هزارتومان می‌توانند با شماره تلفن ۹۱۰۰۹۱۰۰-۰۲۱ شرکت ایوار تماس گرفته و یا به وبسایت www.gilgameshmag.com، شبکه‌های مجازی فصلنامۀ میراث و گردشگری گیلگمش و انتشارات نوسده مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا