اخبار

چهارمین رویداد استارت‌آپ ویکند «شروع کن»

چهارمین رویداد استارت‌آپ ویکند «شروع کن» با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و گروه کارآفرینان ایده تا اجرا ۱۶ الی ۱۸ اسفندماه سال جاری برگزار ‌می‌شود. این برنامه به نوعی کارآفرینی با رویکرد گردشگری است که تلاش دارد ضمن آموزش اصول مهم کارآفرینی، کارگاه‌های عملی تیم‌سازی و پرورش ایده (روند اجرایی عملیاتی کردن ایده تا اجرا) را طی و خروجی را به صورت کسب‌وکارهای نوپای قابل اجرا دربیاورد. بیش از ۳۶ درصد از استارت‌آپ‌هایی که در استارت‌آپ ویکند تشکیل شده‌اند، هنوز به فعالیت خود ادامه می‌دهند و بیش از ۸۰ درصد از شرکت‌کنندگان نیز تصمیم به ادامه همکاری با تیم یا استارت‌آپ خود را دارند. استارت‌آپ ویکند یـک رویـداد آموزشی-تجربی و غیـرانتـفـاعـی است و در ۳ روز آخر هفته برگزار می‌شود. در این رویداد آموزشی مشتاقان کـارآفرینی در حوزه گردشگری گرد هم می‌آیـند تا با اشتراک‌گذاری ایـده‌هایشـان و تشکیل تیم‌ها به راه‌اندازی مدل‌های کسب‌و‌کار بپـردازند. گیلگمش نیز به عنوان حامی رسانه‌ای در این برنامه حضور دارد و آرش نورآقایی مسئول سیاستگذاری فصلنامه یکی از داوران بخش پایانی این رویداد است.

روند برگزاری:

روز (چهارشنبه): افراد ایده‌های خود را مطرح و به هر صاحب ایده ۶۰ ثانیه فرصت خواهد داده شد تا ایده خود را شرح دهد و از بین ایده‌های مطرح شده ده ایده با رأی حاضران به عنوان ایده های برتر و قابل اجرا انتخاب می‌‌شود. (شرکت کنندگان هم می توانند صاحب ایده باشند و هم نباشند)روز (پنج شنبه): ایده‌های منتخب شروع به تیم سازی نموده و طبق برنامه زمانی توسط مربیان (منتورها) کارگاه هایی شامل: آشنایی با بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas)، کارگاه کمینه محصول قابل ارائه (MVP)، نحوه ارایه ایده، توسعه محصول، مشتری‌یابی و نحوه تولید محصول اولیه و حداقلی را در جهت پیشبرد و اجرایی کردن ایده سپری می‌کنند.

روز (جمعه): گروه‌ها آخرین تلاش‌ها را در راستای تولید نمونه اولیه محصول شان انجام می‌دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می‌شوند.

در عصر روز جمعه زمان بررسی ایده‌ها و محصول اولیه حاصل از آن ایده است، به طوری که گروه‌ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهد و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند از طرح خود دفاع می‌کنند.

در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند. برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت‌آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور کنند.

 مزایای شرکت در این رویداد (کارآفرینی با رویکرد گردشگری)

۱. صدور گواهی حضور در برنامه برای کلیه شرکت‌کنندگان از دانشگاه تهران

۲. اهدای جوایز به ۳ تیم برتر

۳. معرفی جهت استقرار تیم‌های برتر در مراکز رشد

۴. معرفی سرمایه‌گذار برای طرح‌های کسب‌وکار

۵. اخذ مشورت و دریافت تجربیات بزرگان حوزه کارآفرینی و فناوری اطلاعات و گردشگری

رویداد استارت‌آپ ویکند «شروع کن» در روزهای ۱۶ الی ۱۸ اسفند ماه برگزار می‌شود و علاقمندان جهت ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس startup-weekend.ir مراجعه و یا با شماره تلفن  ۶۱۱۱۹۲۲۹ – ۸۸۳۳۵۱۰۰-۰۲۱ تماس بگیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا