اخبار

گیلگمش یک تحول در رسانه است

یک کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی و روزنامه‌­نگار از مجموعه مجلات گیلگمش به عنوان یک تحول در رسانه نام برد که موجب شده است سطح رسانه­‌های ایران ارتقا پیدا کند.

ندا شفیعی در گفت‌­وگو با مجتبی گهستونی خبرنگار گیلگمش گفت: گیلگمش یک تحول در رسانه است و موجب شده سطح رسانه­‌های ایران را افزایش دهد. انتظار می‌­رود که این مهم توسط برخی کارشناسان ارشد رسانه دیده شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: امیدوارم که حمایت نکردن‌­های گاه ناشی از غفلت در نتیجه مطالعه نکردن‌­های عمیق بخشی از جامعه که می‌­توانند مخاطب تولیدات مکتوب گیلگمش باشند باعث نشود که این رسانه مکتوب با خللی در انتشار مواجه شود.

او افزود: انتشار مجموعه مجلات گیلگمش که پیش از دیدن و مطالعه کردن، با نامش آشنا شده بودم باعث شد تا از انتشار فصلنامه‌­ای با این کیفیت خوشحال باشم. آن هم در زمان‌ه­ای که مجلات کیفی همچون گیلگمش از حمایت‌های لازم برخوردار نیستند و عمده مخاطبان هم به دنبال دریافت اطلاعات خود از طریق فضای مجازی و مولتی مدیاها هستند. در حالی که مطالعه فضاهای مجازی هیچ‌گاه ارزششان به اندازه مجلاتی مثل گیلگمش نیست.

شفیعی یادآور شد: آنچه که در گیلگمش برای من در کنار دیگر خصوصیات مثبتش جالب بود، پرداخت خوب رنگ، گرافیک در کنار محتوایش است. جنس کاغذ به کار رفته در فصلنامه گیلگمش که از پودر سنگ است و هیچ درختی برای آن قطع نمی­‌شود کمکی است که گیلگمش به محیط زیست می­‌کند.

وی تاکید کرد: در دانشگاه با مقوله­‌ای به نام مدیریت سبز مواجه هستی. وقتی گیلگمش از کاغذ سنگ برای انتشار مجلاتش استفاده می‌­کند قطع به یقین انسان­‌های دغدغه‌مندی هم در آن محیط کار می‌­کنند که سعی دارند در عمل به زیست پایدار پیرامونی خود توجه کنند.

این مدرس دانشگاه اظهار داشت: با مطالعه گیلگمش می‌­توان به طور عمیق با زیبایی‌­های ایران آشنا شد و مرا به عنوان ایرانی ترغیب به سفر می‌­کند. با نگاهی به عکس­‌های نویسندگان مجلات فارسی و انگلیسی با چهره‌هایی مواجه شدم که از انگیزه‌­های لازم برای نوشتن درباره ایران برخوردارند و این مهم جای خوشنودی دارد که افرادی با طرفیت فوق­‌العاده با چنین مجموعه‌­ای در ارتباط هستند.

ندا شفیعی گفت: یکی دیگر از خصوصیت‌­های مثبت مجله گیلگمش، تولید محتوا درباره ایران است. به عنوان فردی که با جامعه دانشگاهی و مجلات کاملا تخصصی سروکار دارم معتقدم می‌­شود به فصلنامه گیلگمش به خاطر خاص بودنشان اعتماد کرد و اقشار مختلف جامعه می‌توانند از گزارش­‌های نرم‌خبر آن بهره‌­مند شوند. لذا به یک قشر خاص تعلق ندارد. یک مجله عمومی است اما گزارش‌­ها و مقالات گیلگمش بار علمی دارند.

وی در پایان تاکید کرد: با انتشار گیلگمش انگلیسی خوشنودی من چندان شد چون با این تولید محتوا می‌­توان تصویر زیبایی از ایران جایگزین چهره زشتی که نشان داده می‌شود، کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا