اخبار

شماره پنجم رنگارنگ و پاییزی گیلگمش انگلیسی از راه رسید

اوقات خود را در تهران با موزه هنرهای معاصر سپری کنید! این موزه یکی از شگفت‌انگیزترین موزه‌هایی است که شما را با تاریخ تمدن‌های بزرگ آشنا می‌کند. شما به زودی و پس از اتمام مرمت این موزه، شانس بازدید از گالری‌های جذاب آن را دوباره به دست خواهیدآورد.

نسخه پاییز ۱۳۹۷ از فصلنامه بین‌المللی گیلگمش دریچه‌ای ‌است بر نقش موزه‌ها برای تعامل فرهنگی و میراث فرهنگی که بر تمدن پارسی تأکید دارد.

تولید محتوا با تمرکز بر یک موضوع خاص در هر شماره این نشریه و بهره‌گیری از عکس‌های دریافتی از متخصصین این حرفه در کنار درج اینفوگرافی موجب می‌شود تا ابعاد مختلف میراث و گردشگری ایزان به درستی و زیبایی به تصویر کشیده‌شود. صفحات این فصلنامه از پودر سنگ تولید شده و به عنوان محصول سازگار با محیط زیست، برای انتشار آن نه درختی قطع می‌شود و نه آبی هدر می‌رود. پنجمین شماره از گیلگمش بین‌المللی در بخش جغرافیا، همسفر مسافران “راه ابریشم” در گذر از ایران خواهدبود.

در بخش ایران‌شناسی، شما از سفر به موزه ملی ایران درس خواهیدگرفت. برش سبزی از “موزه روستایی گیلان” شما را با شیوه زندگی این ناحیه و اقوام آن آشنا خواهدکرد.

بخش Graball شامل رهیافتی است برای آن‌دسته از کارشناسان پارسی که در موزه‌های بزرگ دنیا به کار گرفته شده‌اند. آنچه در بخش هنر شاهد خواهیدبود نگاهی است بر هنر غرب در “موزه هنرهای معاصر” تهران و مجموعه نفیس و گرانبهای “موزه جواهرات ملی ایران”.

در بخش اسطوره‌شناسی، آناهیتا-الهه مقدس آبهای روان پارس- و خدایان مشابه آن در سایر تمدن‌ها واکاوی شده‌اند. اسب ترکمن به عنوان المان اصلی فرهنگ روزمره این خطه به تفصیل در بخش محیط زیست مورد توجه قرارگرفته‌است.

در بخش مطالعاتی، برج آزادی تهران به عنوان سمبل مدرنیته پایتخت ایران معرفی‌شده‌است. شکوه شعر پارسی و تأثیر آن در زندگی ایرانیان عنوان بعدی این بخش است و تاریخ “چهلستون”، کاخ موزه عظیم اصفهان، در بخش تاریخ مورد نظر قرارگرفته‌است.

برای خرید این شماره به بخش “مجله‌ها” مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا